Image Alt

Başkanın Mesajı

“Tarihi Köklerini Koruyan, Yüksek

Hedefleriyle Dönüşen Şehir Erzurum”

 

Kıymetli Hemşehrilerim;

 

Erzurum; Anadolu’nun en eski yerleşim merkezlerinden biri olması bakımından derin kültürel köklere sahip bir şehirdir. Şehrin hafızası olan tarihi ve kültürel değerlerin keşfi ışığında geçmişle bağımızı kurarak, şehrimizi güçlü bir geleceğe hazırlamak Erzurum Büyükşehir Belediyesi olarak öncelikli hedefimizdir. Bu hedef doğrultusunda Erzurum’u tarihteki değerine yakışır bir konuma yükselterek ve yaşam kalitesini artırma yolunda özveriyle çalışmaktayız.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin iştirak şirketlerinden biri olan ERKONUT A.Ş., şehrimiz başta olmak üzere çevre illerin ve ülkemizin kentsel yenilenmesine, çevre düzenlemesine, sosyal yaşam alanlarına değer katan bir kurumdur. Tarihe, doğal çevreye ve insana saygı anlayışıyla hizmetlerini hayata geçiren kurumumuz, sosyal yaşama fayda sağlayan tüm projeleriyle vatandaşlarımızın yaşam standartlarını yükseltmiştir.

“Korunan Tarih, Dönüşen Şehir” felsefesiyle hareket eden ERKONUT A.Ş., bu bağlamda yaşanabilir konut inşası, örnek kentsel dönüşüm projeleri, ülke çapında hayata geçirdiği taahhüt işleri ve güçlü araç filosu ile Erzurum’un ve Türkiye’nin ekonomik, sosyal ve kültürel hayatına sürdürülebilir katkılar sunmaktadır.

ERKONUT A.Ş., inşaat sektörünün kendi alanıyla birlikte, bu alana bağlı birçok sektöre gerek ekonomik gerek sosyal anlamda katkı sunuyor olmasının yanında, dinamik ve inovatif bir çalışma disiplinini esas almaktadır. Kuruluşundan bu yana her geçen gün hizmet kapsamını ve kapasitesini arttırarak önemli başarılara imza atan ERKONUT A.Ş., hizmetlerini Erzurum ile sınırlandırmayarak bölgesel anlamda da önemli projelere imza atmaktadır.

Siz aziz hemşehrilerimiz ve kıymetli vatandaşlarımızın desteği en önemli güç kaynağımızdır. Sizlerin de katkılarıyla hedeflerimize birlikte ulaşacak, güzel şehrimize yenilikler katmaya devam edeceğiz.

Sevgi ve saygılarımla…

                                                                                       MEHMET SEKMEN

ERZURUM BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI

                                                                     

Bize Ulaşın